Ufunduj i posadź drzewo

Wiemy, że drzew w mieście nigdy nie jest za wiele. Szczególnie w Częstochowie, gdzie procentowy udział powierzchni drzew wynosi jedynie 3,9% miasta, podczas gdy średnia dla naszego województwa to 32,91%, a średnia dla Polski 30,92% [źródło: Krajowa Mapa Koron Drzew]. Wiemy też, że sytuacja gospodarcza w kraju nie jest najlepsza i tej jesieni i zimy wielu z nas będzie szukać oszczędności, nie chcieliśmy jednak, aby odbiło się to na przyrodzie i środowisku. Dlatego przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy intensywnie, żeby znaleźć najkorzystniejsze oferty na sadzonki drzew i materiałów, aby dać Wam możliwość ufundowania drzew w jeszcze niższych niż do tej pory cenach.

Najbliższe sadzenie drzew na którym możliwe jest ufundowanie drzewa odbędzie się 5 listopada w dzielnicy Błeszno. Za namową Fundacji Fiszka i lokalnych pszczelarzy chcemy zasadzić tam miododajne lipy, aby stworzyć nowe pożytki dla tych pracowitych owadów zapylających.
Koszt ufundowania lipy to 150 zł.

Ufundowanie drzewa polega na przekazaniu naszej fundacji darowizny pieniężnej, która pozwoli nam pokryć koszty wszystkich materiałów potrzebnych do posadzenia drzewa. Każde ufundowane drzewo zostanie oznakowane drewnianą tabliczką zawierającą nazwę gatunku drzewa oraz nazwę lub logo wybrane przez fundatora, a fundatorzy otrzymają pisemne podziękowanie za otrzymane wsparcie.

Wszystkie osoby zainteresowane posadzeniem drzew w którymkolwiek wydarzeniu zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z naszą fundacją.

Jak ufundować drzewo?

Darowiznę na drzewa należy przesłać przelewem na konto bankowe:
Fundacja Rething
ul. Dąbkowskiego 20/22 m.15
42-217 Częstochowa
33 1600 1462 1822 2920 7000 0001
w tytule przelewu wpisując darowizna na cele statutowe lub darowizna na sadzenie drzew.

Liczba drzew jest ograniczona – przed wpłatą darowizny skontaktuj się z nami, w celu potwierdzenia, że drzewa są nadal dostępne.

Jeśli chcesz, możesz także zebrać kwotę potrzebną do posadzenia drzewa za pomocą zbiórki na facebooku. W tytule zbiórki możesz wpisać nazwę gatunku wybranego przez Ciebie drzewa, a w opisie zachęcić znajomych do wsparcia tej inicjatywy.

Jak jeszcze możesz pomóc?

Zarówno fundatorów jak i pozostałych sympatyków Fundacji Rething zapraszamy 5 listopada na sadzenie na Błesznie. Drzew będzie sporo, dlatego każda para rąk się przyda! Nasza Fundacja zapewnia potrzebne narzędzia i materiały oraz rękawice ochronne. Wkrótce poinformujemy o miejscu zbiórki i godzinie rozpoczęcia sadzenia.

Co już udało nam się zrobić

Fundacja Rething od 2019 roku posadziła 195 drzew, z których 180 znajduje się w Częstochowie. Nasze drzewa zakorzeniły się na Starym Mieście, Wyczerpach, Wrzosowiaku, Wypalankach, w Kuźnicy Marianowej oraz na Północy. Więcej informacji o drzewach i ich fundatorach znajdziesz na przygotowanej przez nas Mapie Drzew, na której w przyszłości zaznaczymy także tegoroczne nasadzenia.

Wspólne sadzenie drzew 3