Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śmieciobranie w Dźbowie

03/09/2022 godz. 11:00 - 14:00

Śmieciobranie

Nadmierna ilość śmieci w środowisku to problem, który cały czas daje o sobie znać i jednocześnie jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza gdy śmieci mają styczność z wodą.

Nasze kolejne śmieciobranie odbędzie się w Dźbowie, na prośbę jednego z mieszkańców tejże dzielnicy. Oczyścimy tereny w pobliżu rzeczki Dźbowskiej strugi i górującej nad całą dzielnicą hałdy Kamil.

Podczas rozkładu śmieci w okolicznej przyrodzie, niebezpieczne substancje przedostają się do ziemi i wód gruntowych, a część z nich płynie z nurtem rzeki poszerzając zasięg swojego toksycznego oddziaływania na ogromne odległości.

Dlatego zapraszamy was serdecznie na śmieciobranie, które odbędzie się:

3 września w sobotę, o godzinie 11:00

Spotykamy się przy ulicy Kopalnianej 43 w uliczce wzdłuż rzeczki. Dokładna lokalizacja naszego startu zostanie podana na mapce wydarzenia, którą dodamy niedługo do dyskusji w wydarzeniu.

Akcja odbywa się w ramach 29. Akcji Sprzątania świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia – https://www.facebook.com/events/407280001453562

Zapewniamy worki i rękawiczki do sprzątania. Potrzebujemy tylko Twojej obecności. Dla najmłodszych uczestników śmieciobrania czekają ciekawe książki o tematyce ekologicznej.

Zadbajmy o ten piękny obszar natury wspólnie, by cieszył nasze oczy podczas rodzinnych lub samotnych spacerów. Natura nie obroni się przed śmieciami sama. Musimy jej pomóc, a niewątpliwie my też na tym skorzystamy.

Jeżeli masz pytania napisz do nas:

biuro@fundacjarething.pl

grupa.elanex@gmail.com

Szczegóły

Data:
03/09/2022
Godzina:
11:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/599368521559225/

Organizatorzy

Fundacja Rething
Grupa Elanex

Miejsce wydarzenia

Dźbów – Kopalniana
Kopalniana 43
Częstochowa, Śląskie 42-200 Poland
+ Google Map