Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rowerem jeżdżę i dbam o powietrze – wycieczka na sadzenie drzew

23/08/2020 godz. 11:30 - 21:00

Fundacja Rething Częstochowa

Tej niedzieli, 23 sierpnia, mamy przyjemność zaprosić Was na drugą już wycieczkę rowerową przygotowaną przez Rowerem Po Jurze – Wycieczki Małe I Duże we współpracy z Fundacja Rething Częstochowa.

 

Zapraszamy was do wzięcia udziału w interesującej i ekscytującej wycieczce. Stawimy czoła wyzwaniom i przeszkodom, jednocześnie ciesząc się pięknem przyrody. Wycieczkę tę szczególnie dedykujemy osobom powyżej 12 roku życia.

 

Spotykamy się o 11:30 na Placu Biegańskiego. Wyruszymy z miasta początkowo wzdłuż malowniczej rzeki Warty, a następnie przejeżdżając obok Dobrej Góry udamy się do źródełka “Stoki” w Mstowie. Tam chwilę się zregenerujemy i po krótkim, zasłużonym odpoczynku, rozpoczniemy drugi etap wycieczki, by dotrzeć na wydarzenie Fundacji Rething – Wspólne sadzenie drzew w Częstochowie. Przy okazji odwiedzimy także skałę Balika.

 

O 15:00 na Wyczerpach Dolnych zmierzymy się z wyzwaniem posadzenia 23 drzew. Spotkamy się tam wraz z innymi ochotnikami, z którymi wspólnie przyczynimy się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

 

Po wspólnej udanej pracy udamy się z powrotem na miejsce z którego rozpoczęliśmy podróż – na Plac Biegańskiego.

 

INFORMACJE:
Całkowita długość trasy ok. 36 km
Rodzaj nawierzchni: asfalt oraz drogi leśne
Trudność trasy: łatwa/średnia (dwa większe wzniesienia, możliwe piaski na krótkim odcinku leśnym i miejscowo wzdłuż Warty)
Start: 23.08.2020 godz. 11:30
Miejsce startu: Plac Biegańskiego w Częstochowie
Średnia prędkość: rekreacyjna (ok. 13 km/h)
Zalecany rodzaj roweru: cross, gravel lub mtb

 

Jedziemy wspólnie w jednej grupie. Nie odjeżdżamy ani nie spowalniamy grupy. Zabierz ze sobą kask. Przyda się też oświetlenie na wszelki wypadek oraz warto mieć ze sobą zapasową dętkę rowerową na zmianę. Zabierz także coś do jedzenia i picia.

Aby wziąć udział w sadzeniu drzew należy zabrać ze sobą:
– Ubrania robocze
– Rękawiczki ogrodowe

 

Wydarzenie nie jest imprezą turystyczną w świetle Polskiego Prawa, a wycieczka ma charakter prywatny, więc każdy odpowiada za siebie – dbajcie o swoje bezpieczeństwo – przestrzegamy przepisów ruchu drogowego ! Każdy we własnym zakresie powinien rozważyć ubezpieczenie się od nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

Przed uczestnictwem w wycieczce należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa dostępnym tutaj:
https://tiny.pl/757ll

 

Każdy z uczestników przed pierwszym swoim uczestnictwem w organizowanym przez nas wydarzeniu musi podpisać oświadczenie do pobrania tutaj:
Osoby pełnoletnie: https://tiny.pl/757l3
Osoby niepełnoletnie: https://tiny.pl/7574h

 

Będzie istniała możliwość podpisania oświadczenia oraz zapoznania się z regulaminem wycieczek na miejscu zbiórki (dla osób pełnoletnich).

 

Widzimy się w niedzielę, aby wspólnie działać na rzecz przyrody!

Szczegóły

Data:
23/08/2020
Godzina:
11:30 - 21:00

Miejsce wydarzenia

plac Biegańskiego, Częstochowa
plac Dr. Władysława Biegańskiego, 42-200 Częstochowa
Częstochowa, Poland
+ Google Map