Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinna wycieczka rowerowa na skraj lasu

14/08/2020 godz. 17:00 - 21:00

Rodzinna wycieczka rowerowa na skraj lasu
Zapraszamy na pierwszą z serii wycieczek rowerowych, zorganizowanych przez Rowerem Po Jurze – Wycieczki Małe I Duże pod patronatem Fundacji Rething.

 

Jak wiadomo, sport to zdrowie. A ileż frajdy sprawia nam i naszym pociechom jazda na rowerze Najbliższa wycieczka dedykowana jest najmłodszym rowerzystom, którym chcemy dać szansę na ciekawe spędzenie czasu, dbając zarówno o kondycję fizyczną i kondycję naszej planety. Startując z Placu Biegańskiego, dostaniemy się – jadąc drogami rowerowymi – do miejsca gdzie wkracza się w świat przyrody, zupełnie odmienny od naszej miejskiej codzienności… do LASU, w którym będzie na nas czekać przygotowana przez Fundację Rething misja poszukiwania pytań i odpowiedzi – edukacyjna gra terenową dla całej rodziny.

Po zakończeniu gry i rozdaniu nagród, na skraju pełnego różnorodnych roślin i zwierząt lasu zrobimy chwilę przerwy na rodzinny piknik.

 

START: 17:00
MIEJSCE STARTU: Plac Biegańskiego w Częstochowie
MIEJSCE DOCELOWE: Las Aniołowski
PLANOWANY CZAS POWROTU: 20:00/21:00
DŁUGOŚĆ TRASY: 10 km

 

Zapraszamy:
– dzieci od lat 5 (wraz z opiekunem prawnym lub osobą opiekującą się dzieckiem podczas wycieczki, wskazaną przez opiekuna prawnego w stosownym oświadczeniu)
– rodziców i krewnych
– oraz wszystkich innych zainteresowanych drobnymi podróżami.

 

Zabierzcie ze sobą:
– Wygodny sportowy ubiór i kaski rowerowe
– Preparat na komary
– Koc, aby usiąść na trawie
– Przygotowany wcześniej piknik (polecamy zabrać wodę lub napoje w wielorazowych butelkach, umyte i pokrojone owoce oraz kanapki lub słodkie przekąski)
– oświetlenie rowerowe i kamizelki lub inne elementy odblaskowe.

 

Wydarzenie nie jest imprezą turystyczną, a wycieczka ma charakter prywatny – każdy odpowiada za siebie i swoich podopiecznych.
Na miejscu przed wycieczką poprosimy was o podpisanie formularza zapoznania się z regulaminem wycieczki, który pojawi się niebawem.

 

Do zobaczenia w piątek i na pozostałych wydarzeniach rowerowych.

Szczegóły

Data:
14/08/2020
Godzina:
17:00 - 21:00

Organizatorzy

Rowerem Po Jurze – Wycieczki Małe I Duże